Четирикратен спортист N 1 на В. Търново и капитанът на футболния „Етър ВТ“ се включиха в „Олимпиада на здравето“
Със спортен празник и концерт в парк „Дружба“ завършиха дейностите на открито по проект „Олимпиада на здравето“ в община Велико Търново. Средствата са по национална програма за изпълнение на младежки дейности по чл. 10 „а“ от Закона за хазарта за 2022 година и се осигуряват от Министерството на младежта и спорта. Проектът се изпълнява от сдружение „Идея спорт“.
Основната цел на проекта „Олимпиада на здравето“ бе промотиране на здравословен начин на живот сред младите хора чрез синергия на култура и спорт. Културата на хранене и движение, която бе представена чрез здравословни работилници в парковете на Елена, Свищов и П. Тръмбеш в община Велико Търново, се превърнаха в част от „Олимпиада на здравето“. Във всички събития и прояви се включиха деца и младежи със специални възможности.
За разпространяване идеите на проекта по време на фестивалите бяха привлечени четирикратният спортист N 1 на В. Търново – Тинко Банабаков, както и капитанът на футболния „Етър ВТ“ – Здравко Илиев, треньорът на баскетболния „Етър“ – Станислав Балъков. „Олимпиада на здравето“ представи алтернативи за подобряване психичното и емоционалното здраве, като информира и представи алтернативи за свободното време и ангажира и привлече вниманието на гражданите за подобряване на физическото здраве, предизвиквайки интерес, доставяйки забавление и развлечение със следните спортове: спайкбол, парков тенис, ролерблейд, стрийтбол, фитнес на открито и др.
За да бъде миксът от култура, спорт, музика, адреналин, шоу и спектакъл на свободното време напълно завършен, проектът приключи с достъпен концерт със слоган „Избери здравословен начин на живот“ с водещ и изпълнител Теодор Койчинов – финалист в първия „Мюзик айдъл“ и Диа – артистът, който смесва електронната музика с българския фолклор.