Вестник Борба – областен всекидневник, Велико Търново

Вестник Борба – областен всекидневник

Първа победа за ХК „Търновград“ в шампионата, Петя Кръстева с 9 попадения

ХК „Търновград“ – ХК „Сливница“ 31:22 (17:11)

С победа срещу представителния отбор на ХК „Сливница“ се поздравиха хандбалистките на новия ХК „Търновград“. В третия кръг от шампионата на женската „А“ група състезателките на Зоя Стефанова постигнаха успех с 31:22 (17:11).

В ДКС „В. Левски“ домакините набързо поведоха с 4:1. После обаче съперникът върна три поредни попадения и мачът тръгна гол за гол с лека преднина за великотърновки. Това бе до 22-рата минута, когато резултатът бе 11:10. Последва силен период с 6 вкарани гола срещу само един и почивката дойде при 17:11.

След нея ХК „Търновград“ продължи да държи инициативата и постепенно увеличаваше преднината си. В 43-тата минута авансът достигна десет гола – 24:14, а финалната сирена дойде при 31:22.

Най-резултатна бе Петя Кръстева с 9 попадения, следвана от Емилия Самуилова със 7 и Деница Иванова с 6, а за гостенките – Стиляна Павлова със 7. В следващия кръг на 13 ноември ХК „Търновград“ гостува на ХК „Свиленград“, като има и отложен мач с шампионките в Бяла.

ХК „Търновград“: Гергана Александрова, Карина Махлянова, Габриела Янкова, Дария Иванова, Йоана Костова 3, Боряна Георгиева 1, Елица Георгиева, Екатерина Стефанова 4, Никол Русева 1, Камелия Павлова, Деница Иванова 6, Петя Кръстева 9, Емилия Самуилова 7, Ивайла Димитрова, Клара Трифонова.