От 0:2 до 2:2 в Павликени, красив гол на Стефан Гинчев попари „железничарите“

Без победител, с равенство 2:2, завърши оспорваното дерби между ОФК „Павликени“ и „Локомотив“ (Г. Оряховица) от 13- я кръг в първенството на Северозападната Трета лига. На стадион „Ганчо Панов“ в Павликени  съперниците си размениха по едно полувреме, като през първото гостите държаха повече топката и комбинираха по- добре. На този фон „железничарите“ поведоха логично в резултата, като в 22-ата минута Георги Колев проби индивидуално и вкара за 0:1 с удар от границата на наказателното поле. Кристиян Райчев в 55-ата минута удвои аванса на гостите, бележейки със силен удар в разбъркване. След попадението павликенчани не се пречупиха, а напротив овладяха инициативата, докато горнооряховчани заложиха на контри. При една от тях локомотивци поискаха дузпа за интервенция срещу Димитър Байдаков, но реферът Станислав Ставров не бе на същото мнение. В 67-ата минута Йордан Йорданов върна надеждите ва домакините с гол, намалил резултата на 1:2.

При този резултата се стигна до няколко разбърквания в наказателното поле на гостите, като при едно от тях павликенчани претендираха, че топката е преминала голлинията.

Крайното 2:2 фиксира Стефан Гинчев в 82- ата минута със страхотен удар от 30 метра, който се оказа неспасяем за вратаря Иван Христов.

„Локомотив“ е трети в касирането с 29 точки, а ОФК „Павликени“ заема пета позиция с 23 точки.

В следващия кръг на 5 ноември горнооряховчани приемат „Янтра“ (Полски Тръмбеш), а павликенчани гостуват на втория тим на „Етър ВТ“.