Спорт

Голов екшън в Козловец, младите „железничари“ постигнаха първа победа

„Земеделец- 93“ – „Локомотив 2“ (Г. Ор.) 4:5

Първа победа в първенството на Елитната областна футболна група записаха младите локомотивци при гостуването в Козловец от програмата на шестия кръг. До момента възпитаниците на Илия Пендов бяха инкасирали четири загуби, въпреки че се представят на добро ниво в мачовете. Срещу опитния тим на „Земеделец 93“, младоците изковаха успех с 4:5, но се наложи охраната да ги спасява след двубоя от гневни съперници, които провокираха с реплики и остри влизания. Мачът тръгна отлично за домакините, които с попадения на Ивайло Данаилов и Милен Петров поведоха с 2:0 до 13-ата минута. Отгиворът на „Локомотив“ обаче бе много бърз. Кристиян Дечев и Мартин Господинов се разписаха в 17-ата и 37-ата минута за равенство 2:2. То се запази до 50-ата минута, в която Милен Петров бе точен за 3:2. Почти веднага Ангел Тонев изравни, а в 57-ата Бисер Алексиев направи пълен обрат – 3:4. Милен Петров върна козловчани в мача с гол в 66-ата минута, но в 75-ата Борислав Бъчваров вкара за 4:5 и реши спора в полза на младите „железничари“.