Спорт

Сухиндолци загубиха първи точки в шампионата, над 300 зрители гледаха дербито в Бутово

„Бъдеще“ (Бутово) – „Лозен 1924“ (Сух.) 2:2

Отборът на „Бъдеще“ спря победния ход на „Лозен 1924“ (Сухиндол) в първенството на Елитната областна футболна група и е на три точки от първото място. На стадиона в Бутово домакините бяха без наказния Мирослав Тотев, но се противопоставиха успешно на съперника си в средата на терена. Над 300 зрители наблюдаваха местното дерби, което им се отплати с интересни моменти, гонитба в резултата и четири гола. Стилян Стефанов откри резултата още в 6-ата минута, но в 17-ата Иван Шишманов възстанови равенството. Този резултат се запази до почивката, въпреки че и двамата вратари имаха работа. След нея домакините отново успяха да вкарат гол, като точен бе Веселин Бойчев в 57-ата минута. Шестнайсет минути по-късно Даниел Димитров заби поредното си попадение тази есен за сухиндолци за 2:2. След последния съдийски сигнал играчи на гостуващия отбор са изпуснали нервите си и в Зоналния съвет на БФС ще разглеждат доклади от съдийската бригада.

С равенството „Лозен 1924“ събра 16 точки и разделя първото място с „Левски 1986“ (Стражица), който с гол в последните секунди победи с 3:2  „Левски“ (Лясковец).