Спорт

Попадение в последните секунди потопи етърки срещу „Спортика“

Гол в добавеното време лиши женският тим на „Етър ВТ“ от точка срещу „Спортика“ (Благоевград). Мачът бе много равностоен, като великотърновските момичета имаха шансове да стигна до попадение в редовното време и да се поздравят с успех.

Единственият гол обаче бе за гостенките от пряк свободен удар в самия край на срещата.

На изкуствения терен „Трифон Иванов“ двата отбора направиха мач с много борба, но с малко чисти положения пред двете врати. В 15-ата минута Моника Валиова от „Спортика“ след пробив отляво стреля до гредата. После след центриране от корнер топката се насочи във вратата, но Мартина Илиева извади в нов ъглов удар.

За етърки пък след центриране отдясно Велизара Владимирова можеше да отбележи с глава. Най-чистото положение бе в 37-ата минута, когато Мирела Моева се откъсна сама срещу вратарката на благоевградчанки и стреля, но Милена Караколева успя да спаси. Отново Моева пробва прехвърлящ удар, който не затрудни вратарката.

През втората част положенията бяха още по-малко. Изстрел на Тодорка Тодорова от фаул мина високо над вратата, а след пробив на Моева ударът й бе блокиран. Мачът вървеше към закономерното 0:0, когато в добавеното време етърки направиха нарушение пред пеналта. Петя Манова изпълни отсъдения пряк свободен удар, като  завъртя топката над стената за 0:1. В оставащите секунди „болярките“ имаха две центрирания от фаул и корнер, при които дори вратарката Мартина Илиева се включи, но изравнителен гол не падна.

„Етър ВТ“: Мартина Илиева, Анастасия Трифонова, Тодорка Тодорова, Цвети Василева, Василена Василева, Тереза Попова, Татяна Радоева, Теодора Димитрова, Габриела Боюклиева, Велизара Владимирова, Мирела Моева (Михаела Михайлова, Карина Попова, Магдалена Димова, Цветелина Чилова, Полина Таймо, Лора Василева).