Четири гола в оспорван до последния съдийски сигнал мач в Килифарево

„Белица 2017“ (Килифарево) – „Ботев“ (ГНС) 2:2

С два гола от дузпи отборът на „Ботев“ (Горско Ново село) измъкна точка при гостуването в Килифарево от единйсетия кръг на първенството на Областна футболна група „Юг”. Домакините започнаха по-добре мача и поведоха в резултата в 31-вата минута. Никола Гюджеменов бе изведен и с хубав диагонален удар вкара за 1:0. Шест минути след началото на втората част Тихомир Колев покачи на 2:0 за „Белица 2017“ след хубав пас, освободил го от опеката на бранителите.

Футболистите на „Ботев“ обаче не се предадоха и на свой ред заиграха по-нападателно. В 54-тата минута се стигна до наказателен удар в тяхна полза, реализиран от Веселин Тисовски. Първият му изстрел от бялата точка бе отбит от вратаря Йордан Василев, но топката попадна отново в нападателя и добавката опъна мрежата – 2:1. Натискът на гостите от Горско Ново село продължи и в 90-ата минута получиха право на втора дузпа, която бе оспорена от играчите на домакините, а за протеста си Йордан Василев бе предупреден с жълт картон. Веселин Тисовски отново се нагърби с изпълнението и изравни на 2:2.