Павликенското дерби приключи за 13 минути, Дамян Спирдонов записа хеттрик

„Удар“ (Бяла черква) – „Светкавица“ (Михалци) 8:0

Отборът на „Удар“ (Бяла черква) удари „Светкавица“ (Михалци) с 8:0 в среща от деветия кръг на първенството на Областна група „Север“ и кръг преди края на сезона е едноличен лидер в класирането. На практика павликенско футболно дерби не се получи въпреки очакванията на публиката. Опитните играчи на гостите не успяха да се противопоставят на бившия капитан на „Етър 1924“ Мариян Генов и компания. Младият халф Димитър Динев откри резултата още в 4-тата минута с премерен удар, а в 8-ата Георги Дураков покачи на 2:0. Христо Анчев вдигна на 3:0 в 13-ата минута, след което гостите за около половин час удържаха атаките на „Удар“. В 40-ата минута от дузпа Дамян Спирдонов вкара за 4:0. Втората част не бе по-различна от първата, като Веселин Недков простреля вратата на тима от Михалци в 56-ата минута за 5:0. До края Дамян Спирдонов наниза хеттрик и домакините спечелиха резултатна победа с 8:0. В последния кръг белочерковци приемат „Комита“ (Алеково), който е на втора позиция със 17 точки. До момента „Удар“ е единственият тим в групата, който не е познал вкуса на загубата.