Спорт

С попадение в 90-ата минута Цветомир Блажев донесе трите точки на „Изгрев-93“

„Изгрев-93“ – “Локомотив 2“ 2:1

Отборът на „Изгрев-93“ победи с 2:1 дубъла на „Локомотив“ в отложен мач и завърши есенния полусезон в Елитна областна футболна група на трето място. На стадион „Тончо Маринов“ в Царевец се получи оспорвана, но в същото време коректна среща, като и двата отбора направиха пропуски пред вратите на съперника. Дариан Станчев изведе домакините напред в резултата още в 8-ата минута, като след ъглов удар засече топката с глава на задна греда. Директно от корнер Кристиян Дечев завъртя топката технично и възстанови равенството в 56-ата минута. Четиринайсет по-късно вратарят на горнооряховчани спаси наказателен удар, изпълнен от Йоаким Ченков. Равенството оцеля до последните секунди, когато отбраната на младите „железничари“ не реагира добре при центриране от свободен удар в централната част на терена и Цветомир Блажев вкара за 2:1.

„Изгрев-93“ ще зимува трети със 17 точки и голова разлика 32:15. “Локомотив 2“е седми с 12 точки и голова разлика 22:22.