Образование

„Умен“ кош ще разпознава вида на отпадъците в СУ „Владимир Комаров“

„Умен“ кош в СУ „Владимир Комаров“ ще разпознава вида на отпадъците и ще стимулира правилното разделно събиране на стъкло, пластмаса и хартия. Новата придобивка ще бъде в помощ и на незрящи хора.

Реализацията му ще бъде осъществена по проект „Умен кош за отпадъци“, след като в оспорвана надпревара Ученическият съвет в СУ „Владимир Комаров“ се пребори с конкуренцията на 180 училища в цялата страна. Това се случи по време на конкурса „Здравен и/или екосъобразен начин на живот!“ и ще даде възможност за направата на „умния“ кош.

Ръководител на проекта е учителката по учебна практика Деница Руменова Димитрова, която заедно с учителския колектив от училището стимулира иновативното мислене на учениците.

Михаил МИХАЛЕВ

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *