Спорт

Хандбалистките на „Етър- 64“ изпуснаха шампионките от Бяла, Александра Замишляк най- резултатна за „виолетовите“

Броени секунди не стигнаха на хандбалистките на „Етър-64“ да победят шампионките от ХК „Бяла“. Великотърновки дълго време бяха догонващи в резултата, след което направиха обрат и дръпнаха с 27:26, но накрая дербито завърши наравно 27:27. Така етърки пропуснаха да излязат начело в класирането, но пък си осигуриха второто място след редовния сезон. Кръг преди края ХК „Бяла“ е с 15 т., „Етър-64“ с 14, следвани от ХК „Свиленград“ с 10 и ХК „Търновград“ с 9 т. Двубоят от кръга между третия и четвъртия завърши с успех за ХК “Търновград” с 25:24 (14:7).

Първите 4 отбора продължават във втората фаза съответно с 3, 2, 1 и 0 точки.

Гостенките от Бяла поведоха с 2:6 в ДКС „В. Левски“, в 18-ата минута преднината им достигна 5 гола – 10:15, а почивката дойде при 13:15. В началото на втората част етърки бяха на крачка да обърнат резултата, но изпуснаха дузпа, направиха и няколко пропуска.

След 21:25 великотърновки се вдигнаха на щурм и нанизаха пет поредни гола, като обърнаха резултата до 26:25. Последва 2-минутно наказание, което остави до края „Етър-64“ с човек по-малко. Двата тима си размениха по един гол и в оставащите секунди при 27:26 ХК „Бяла“ успя да върне попадение чрез Христина Бабий за крайното 27:27. Именно Бабий бе най- резултатна в мача с 13 гола, за домакините с 9 попадения се отличи Александра Замишляк.

„Етър-64“: Д. Николова, Замишляк 9, Д. Петрова 8, М. Христова 3, М. Спирдонова 2, Г. Ефтимова 5, Цветкова, Тр. Стоянова, Мучинова, Кузнецова, В. Иванова, В. Георгиева, П. Стоянова.