Спорт

Павликенчани загубиха от „Боруна“, в сряда срещат „Янтра“ (П. Тръмбеш)

„Боруна“ (Царева ливада) се наложи с 3:2 над едноименния тим на ОФК „Павликени“ в приятелска среща, играна на изкуствения терен „Трифон Иванов“ във Велико Търново. Селекцията на бившия етърец Илиян Трифонов отбеляза общо шест гола, но реферите не зачетоха попадение на Антониан Харалампиев и две на Иван Иванов.

Иван Филипов даде аванс в резултата на „Боруна“ след недобра намеса на вратаря на павликенчани. В отговор воденият от Мартин Кръстев тим организира няколко отлични атаки, но пропусна създадените възможности. В края на полувремето Александър Скорчев покачи на 2:0 за отбора от Царева ливада. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. След нея Стефан Гинчев намали на 2:1, като се възползва от пас на влезлия отляво Християн Василев и стреля в долния ъгъл на вратата. Александър Скорчев обаче се разписа за втори път за 3:1 след контра, а Йордан Йорданов оформи окончателното 3:2 с удар от 25 метра.

В сряда ОФК „Павликени“ среща „Янтра“ (П. Тръмбеш) в контролен мач, а на 18 февруари – „Локомотив“ (Горна Оряховица).