Горна ОряховицаСпорт

„Железничарите“ с ключова победа, вече са плътно до върха в класирането на Северозапад

„Локомотив“ победи „Бдин 1923“ (Видин) с 2:1 в дербито на 22-ия кръг от първенството на Северозападната Трета лига. Заслужен успех за селекцията на Лъчезар Русев с оглед случилото се на терена. Кристиян Райчев центрира и Димитър Байдаков откри резултата в полза на „железничарите“ в 28-ата минута. Малко преди почивката Байдаков не успя да реализира наказателен удар полза на горнооряховчани и да направи преднината на тима си по- убедителна.  В 78-ата минута Ивайло Иванов прехвърли от далеч стража на „Локомотив“ и възстанови равенството- 1:1. Четири минути по- късно Георги Колев реализира победното попадение за локомотвци след центриране от фланга. Той, Байдаков и Янислав Цачев пропуснаха отлични възможности. Последният на два пъти уцели гредите. След този мач и преди срещата утре между „Локомотив“ (Мездра) и „Етър ВТII“, горнооряховските „железничари“ са на 2 точки от първото място. Те имат и мач по-малко заради отложената среща с дубъла на „виолетовите“ от предишния кръг.

„Локомотив“: Венцислав Димитров, Милен Савов, Ивайло Тодоров, Али Ахмед, Кристиян Райчев, Явор Генчев, Николай Иванов, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Колев, Янислав Цачев, Димитър Байдаков.