Спорт

Три червени картона и много нерви на стадиона в Кесарево

„Победа“ (Кесарево) – „Долна Оряховица“ 2:4

Обрат от 2:0 до 2:4, три червени картона и много нерви белязаха мача от 18-ия кръг на първенството на Областна футболна група „Юг” между отборите на „Победа“ (Кесарево) и ФК „Долна Оряховица“. Преди почивката домакините отбелязаха два гола, докато гостите пропуснаха възможностите си. Енчо Силистралиев вкара за 1:0 още в 4-тата минута, като технично изпрати топката в мрежата на гостите след пас на Траян Русев. В 43-тата минута Илиян Ковачев завърши добър пробив отдясно с плътен шут за 2:0. Второто полувреме тръгна с попадение на Петър Тодоров за 1:2, а в 52-рата минута Йордан Статев реализира дузпа за 2:2. Точно след час игра домакините поискаха наказателен удар, след като топката срещна ръката на Георги Бойчев в пеналта, но реферът бе на друго мнение. Почти веднага след това Стефан Илиев вкара за 2:3. В 65-ата минута Добромир Стефанов от „Победа“ и Мартин Въртенов от ФК „Д. Оряховица“ се счепкаха и получиха червени картони. Предсрочно към съблекалните пое и ветеранът Енчо Силистралиев, който обиди рефера Росен Манафов и бe изгонен в 88-ата минута. Две по-късно Иван Байчев оформи крайното 2:4 и с 28 точки долнооряховчани разделят 3-4-о място с „Ботев“ (Дебелец).