Спорт

Дванайсетгодишните етърки шести на международен турнир във Верея

На шесто място се класираха 12-годишните хандбалистки на “Етър-64” на международен турнир във Верея (Гърция)

Възпитаничките на треньорката Маги Христова, които преди дни станаха шампионки на България, участваха в надпреварата с 12 отбора, изградени от с година по-големи хандбалистки.

По регламент тимовете бяха разделени на четири групи по три, като първите два от всяка отиваха на четвъртфинал, а срещите бяха в две части по 20 минути.

Великотърновки стартираха мачовете си в група „С“ с убедителна победа над “Арис” (Солун) с 29:21. Във втората те отстъпиха на “Заферакис Наусас” с 22:26, но това им бе достатъчно да продължат на четвъртфиналите.

Там етърки срещнаха най-силния отбор в турнира – победителя от група „Д” – „Дас Зефириу“, който бе спечелил и двата си мача в групата, вкарвайки по 40 гола. Великотърновки отстъпиха на далеч по-ръстовия съперник с 27:18 и отидоха да играят за разпределението на местата от пето до осмо.

Там се наложиха над „Просочани“ с 32:26 и загубиха от „Каматеро“ в равностойна среща с 21:20.

През юли 12-годишните етърки ще участват на силен турнир в Италия с отбори от цяла Европа.