Крими

Хванаха десет неправоспособни водачи за седмица в Търновско

Десет неправоспособните шофьори са засечени за седмица при проверки по пътищата във Великотърновска област. Това показват резултатите от операция за намаляване на пътния травматизъм на Областна дирекция на МВР в старата столица, проведена в периода 21-28 август.

За сравнение в средата на месеца хванатите без книжка водачи са били седем.

По време на акцията са проверени общо 1445 автомобила и 1517 граждани.

Установен е шофьор, употребил алкохол до 1,2 промила и двама над 1,2 промила. Санкциониран е един водач, отнел предимство на пешеходец, а други трима са глобени за неправилно изпреварване.

Съставени са 153 акта и са наложени 687 глоби по фиш. Връчени са 270 електронни фиша и са изготвени 21 заповеди за налагане на принудителни административни мерки.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *