Спорт

Ясни победителите в Градския футболен турнир в Долна Оряховица

Купите поеха за Свищов, Лясковец и Горна Оряховица

Купа, златни медали, 400 лева премия и торта уникат отнесоха в Свищов победителите във второто издание на Градски футболен турнир в Долна Оряховица.

Футболната надпревара бе спечелена от свищовския отбор „Сектор В“, който победи на финала местната формация GO Boys. За вторите в класирането премията е 200 лева.

В продължение на два дни 7 отбора от региона спориха за призовите места в турнира. До финалите достигнаха „Маверик“ и „Ню Старс“, които спориха за бронзовите медали, и GO Boys и „Сектор В“, определили носителя на купата. Наградата за третите – New Stars, е 100 лева. Първите три отбора получиха и торти от Bobby’s Sugar House.

Голмайстор на надпреварата стана Светлин Дамянов от „Сектор В“. Специални благодарности получиха и съдиите Антон Христов и Петър Гугучков.

Турнирът бе замислен миналата година от Младежката организация „За добро“. Партньори са кметство Долна Оряховица и Община Горна Оряховица чрез Общинско предприятие „Младежки дейности, спортни имоти и прояви“. Тази година съорганизатор е и футболният клуб „Локомотив“. С негова подкрепа се организира силен турнир за деца, родени 2013 и 2015 г. При по-малките купата на победителите спечели „Левски“ (Лясковец). Второто място е за „Левски“ (Стражица), а бронзовите медали са за „Ботев“ (Дебелец). Голмайстор на тази възраст стана Кристиан Колев.

При родени 2013 г. шампион е „Локомотив“ (Г. Оряховица), второто място е за „Левски“ (Лясковец), а третото – за втория отбор на „железничарите“. Отличието за голмайстор печели Димитър Стойков.