Горна ОряховицаСпорт

„Железничарите“ продължиха силната си серия, пречупиха и дубъла на „Етър ВТ“

„Локомотив“ /Г. Оряховица/ записа единайстата си поредна победа за първенство и с мач по- малко, продължава да е едноличен лидер в класирането на Северозападната Трета лига. „Железничарите“ спечелиха с 1:4 гостуването на втория отбор на „Етър ВТ“ в зрелищен мач на стадион „Ивайло“. Младите „боляри“ обаче дадоха сериозен отпор и до 62-ата минута резултатът бе 1:1. Двубоят се игра на електрическо осветление, като футболистите получиха сериозна подкрепа от трибуните.

Срещата тръгна с два далечни удара на Кристиян Дечев и Георги Колев, като първият мина до гредата, а вторият бе спасен от Христо Иванов. В 20-ата минута реферът Георги Давидов отсъди дузпа за гостите, която Георги Колев реализира за 0:1. После „виолетовите“ пренесоха играта напред и в 30-ата минута Радостиан Димитров се откъсна сам срещу вратаря Венци Димитров, но стреля в тялото му. Нападателят обаче се реабилитира в 36-ата минута, когато пак напредна сам срещу стража, финтира го и прати топката в мрежата за 1:1. Преди това Кристиян Райчев от гостите направи рейд, завършил с диагонален удар до гредата. Равенството се запази дълго на терена, като етърци по нищо не отстъпваха на по-класния тим на гостите. „Локомотив“ реши мача с два бързи гола в средата на втората част. В 62-ата минута Георги Колев стреля технично от пряк свободен удар в ъгъла за 1:2. Само след 4 минути последва удар на Христо Марков в напречната греда и Николай Иванов с мощна добавка вкара трети гол за „черно-белите“.

В 78-ата минута Атанас Атанасов с далечен силен удар принуди Венци Димитров да лови, а пред отсрещната врата опасен изстрел на Димитър Байдаков бе спасен от Христо Иванов. В добавеното време отново Байдаков центрира към Христо Марков, който с ефектен удар от въздуха оформи крайното 1:4.

В следващия кръг „Етър ВТ2“ гостува на „Дунав“ (Лом), а горнооряховци по програма почиват.

„Етър ВТ2“: Христо Иванов, Александър Краев, Росен Върбишки, Калоян Калчев, Георги Иванов, Атанас Атанасов, Светломир Събев, Север Алиев, Димитър Колев, Радостиан Димитров, Калоян Ненчев (Денис Мартинов, Йоан Маринов, Радослав Найденов, Никола Чукаров, Веселин Ангелов).

„Локомотив“: Венцислав Димитров, Кристиян Райчев, Александър Узунов, Красен Трифонов, Милен Савов, Тодор Бакърджиев, Кристиян Дечев, Даниел-Виктор Кънчев, Янислав Цачев, Георги Колев, Димитър Байдаков (Христо Марков, Николай Иванов, Кристиян Славчев, Димитър Костадинов, Али Ахмед).