Времето

От утре валежи от дъжд и трайно захлаждане

В петък ще преобладава облачно време с временно намаление на облачността. Сутринта около водните басейни ще има намалена видимост до мъгла. Ще духа слаб до умерен вятър от югоизток. Минималните темпeратури ще бъдат между 2 и 4 гр. За В. Търново минимална температура около 4 гр. Максималните температури на повечето места ще са между 14 и 16 гр. За В. Търново максимална температура около 16 гр. Атмосферното налягане ще се понижава.

Над западните и централни части на Стара планина ще преобладава облачно време. Ще духа силен южен вятър. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 8 гр., а на 2000 м ще е около 3 гр.

На тази дата най-високата измерена максимална температура във Велико Търново е 25.7 гр. през 2010 г., най-ниската измерена минимална температура е -8.0 гр. през 1956 г.

Слънцето ще изгрее в 07 часа и 03 минути и ще залезе в 16 часа и 59 минути. Фаза на Луната: три дни преди новолуние.

През нощта срещу събота облачността ще се вплътнява и снижава и ще завали дъжд. В събота ще преобладава облачно време с валежи от дъжд. До обяд вятърът ще бъде слаб, а след обяд ще духа умерен, вечерта и силен западен вятър. Минималните температури ще бъдат между 8 и 10 гр., а максималните – между 14 и 16 гр.

В неделя през деня ще преобладава слънчево време. Вечерта ще се заоблачи. Ще духа слаб до умерен вятър от запад. Минималните температури ще бъдат между 4 и 6 гр., а максималните ще са между 12 и 14.

В понеделник ще преобладава облачно време. В южната част на областта ще има валежи от дъжд. Температурите слабо ще се повишат. Минималните ще бъдат между 4 и 6 гр., а максималните ще са между 10 и 12 гр. От вторник до края на периода облачността ще е променлива, често намаляваща до слънчево. Вятърът ще бъде слаб. Минималните температури ще бъдат между 2 и 4 гр., а максималните ще са между 14 и 16 гр.

Над западните и централни части на Стара планина в петък ще преобладава облачно време. Ще духа силен южен вятър. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 8 гр., а на 2000 м ще е около 3 гр. В събота ще преобладава облачно време с валежи от дъжд. Ще духа силен, временно и бурен южен вятър. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 9 гр., а на 2000 м ще остане около 3 гр. В неделя облачността ще е променлива, временно и значителна. Ще духа слаб до умерен вятър от западната четвърт. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 6 гр., а на 2000 м ще е около 0. В понеделник времето ще бъде облачно с валежи от дъжд, а над 2000 м от сняг. Вятърът ще се преориентира от северозапад. Температурите ще останат без съществена промяна. От вторник до края на периода облачността над планините ще е променлива, често значителна. Ще има и слаби превалявания. Вятърът ще бъде слаб до умерен от северозапад. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 9 гр., а на 2000 м ще е около 6 гр.

Дежурен синоптик: Валентина Радойска

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *