Директори на детски градини и ясли преминаха обучение в РЗИ Велико Търново
62 директори на детски градини и детски ясли от областта участваха в семинар на Регионалната здравна инспекция във Велико Търново
Проявата бе в рамките на „Национална програма за превенция на хроничните незаразни болести 2021-2025 г.“ и „Националния план за действие за намаляване на риска от облъчване от радон 2023-2028 г.“.
Темите в двудневния семинар обхванаха храненето на децата със здравословни проблеми, нуждаещи се от диетично хранене в организирани детски колективи и проблемите на храненето в детските заведения от областта.
Беше обсъдена и Националната стратегия за намаляване на риска от облъчване от радон.
Инициативата беше организирана от РЗИ – Велико Търново, със съдействието на Областната дирекция по безопасност на храните в старата столица.
Галина ГЕОРГИЕВА
