Спорт

Ранен червен картон предреши изхода на срещата в Лясковец

„Левски“ (Лясковец) – „Бъдеще“ (Бутово) 0:2

Загуба с 0:2 претърпя „Левски“ (Лясковец) от „Бъдеще“ (Бутово) в среща от 10-ия кръг в първенството на Елитната областна футболна група.

Мачът тръгна кошмарно за домакините, които останаха в намален състав още в 15-ата минута. Стефан Стефанов се откъсна сам и бе фаулиран пред наказателното поле от Ангел Паунов, който получи директен червен картон от рефера Андрей Андреев. Осем минути по-късно Димо Атанасов откри резултата с удар от 25 метра. Вратарят на лясковчани Зехнур Чаушев се реабилитира в 33-тата минута, в която спаси дузпа, бита от Димо Атанасов, оставяйки тима си в мача. Половин час по-късно Стефан Стефанов покачи на 0:2, бележейки с плонж след центриране на Димо Атанасов. До края лясковчани опитаха да натиснат, макар и в намален състав, но действаха прибързано, а отправените удари бяха неточни.