Спорт

Без интрига в Бутово, сухиндолци контролираха мача

„Бъдеще“ (Бутово) – „Лозен 1924“ (Сухиндол) 1:4

„Лозен 1924“ (Сухиндол) продължи победния си път през сезона, като спечели гостуването на „Бъдеще“ (Бутово) с 1:4.

Срещата за първенство на Елитната областна група бе коректна, но и белязана с два червени картона. Гостите стояха по-добре на терена и закономерно бележеха. Георги Иванов откри резултата в 13-ата минута след бърз пробив и шут по диагонала. В края на полувремето Красимир Николаев от „Бъдеще“ набързо си заработи два жълти и червен картон и остави тима си в намален състав, а в добавка Мартин Димитров покачи на 0:2. Втората част тръгна с гол на Иван Шишманов за 0:3, а в 67-ата минута Калоян Киров вдигна на 0:4. Дискусионна бе 84-тата минута, в която за втори жълт и съответно червен картон бе отстранен от игра плеймейкърът на гостите Георги Иванов. Халфът бе атакуван в гръб в пеналта от съперник и падна, а реферът прецени, че симулира за дузпа, като решението му не бе прието от сухиндолци.

180 секунди по-късно Хараламби Хараламбиев се откъсна и намали на 1:4.

В отложения осми кръг сухиндолци приемат основния си съперник за първото място „Земеделец 93“ (Козловец) с аванс от три точки в своя полза.

„Бъдеще“ пък ще гостува на последния в класирането – „Янтра 2“ (П. Тръмбеш).