Спорт

Бивш футболен рефер реши мача в Джулюница, „спортистите“ с първа загуба

„Владислав 2023“ (Джулюница) – „Спортист“ (Козаревец) 1:0

„Владислав 2023“ (Джулюница) нанесе първа загуба на „Спортист“ (Козаревец) през есенния полусезон от първенството на Елитната областна футболна група „Юг”. Двубоят бе равностоен и оспорван, като съперниците си разделиха по едно полувреме. Домакините започнаха по-добре и още в 7-ата минута получиха право на наказателен удар, но Милен Станков би над напречната греда от бялата точка. Бившият рефер Калоян Кънчев, сега централен нападател на „Владислав 2023“, откри резултата в 23-тата минута. Той преодоля двамата централни бранители на гостите и вкара за 1:0. Малко по-късно Кънчев отново се освободи, но изстрелът му прати топката на педя от страничния стълб. За „Спортист“ Иван Евтимов на два пъти бе на стрелкова позиция, но пропусна да отбележи. След почивката джулюнчани се прибраха в половината си и оставиха съперника да напада, но се пропукаха опасно само веднъж. Отново Иван Евтимов се измъкна, но стреля във вратаря.

В другата среща от кръга „Победа“ (Кесарево) надигра „Ботев 1921“ (Златарица) с 4:0.

От програмата на есенния полусезон остават две отложени срещи: „Ботев“ (Дебелец) – „Вихър“ (Добри дял) и „Вихър“ (Добри дял) – „Ботев“ (Горско Ново село).