Водещи новиниОбразование

Във ВТУ ще увеличават заплатите, изпратили успешна година

Университетът е в топ 10 по финансова стабилност

 

ВЕЛИКОТЪРНОВСКИЯТ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ“ ОТЧИТА 2023 Г. КАТО УСПЕШНА.

Успешна е била годината и във финансов план. Университетът е сред първите в страната по увеличение на заплатите....По думите на ректора проф. Димитър Димитров университетът е успял да запази своето достойно място.

„И да направи някои крачки напред. Както чисто формално по отношение на рейтинговите критерии, така и неформално като едно от най-популярните учебни заведения в страната, което се доказва от засиления интерес към нашите бакалавърски, магистърски и докторски програми. Тази година беше много успешна по отношение на международните проекти. Университетът е обичан и даван за пример от българската общност в Европа и света“, сподели проф. Димитров.

По думите му в изминалата година, макар и изборна, ВТУ е запазил своите традиционни постижения, съчетавайки ги с иновативност.

Успешна е била годината и във финансов план. Университетът е сред първите в страната по увеличение на заплатите.

„Бяха вдигнати заплатите на преподавателите и на служителите. Но аз смятам, както и цялото ръководство, че догодина трябва да наблегнем на увеличаването на заплатите на служителите, защото те не успяха да нараснат толкова, колкото преподавателските. Във всички случаи от университет, който беше в критично финансово положение, днес сме трайно сред първите 10 при държавните висши учебни заведения“, каза още проф. Димитров.

Според него обаче не всичко е розово. Той посочи войните в Европа и Близкия изток, предстоящата икономическа стагнация, известната политическа нестабилност, както и несъобразените с реалностите планове в образованието. Въпреки това проф. Димитров си постави за цел ръководството да се бори настоящата година да бъде поне толкова успешна като 2023-та.

Михаил МИХАЛЕВ

Снимка: ВТУ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *