Бомбени заплахи смутиха образователната система, в областта всички училища работиха нормално
Поредна заплаха за взривни устройства в училища в цялата страна смути образователната система на 23 януари. Децата отидоха на училище, съпровождани от проверки и полицейско присъствие.
В област Велико Търново учебният процес не беше нарушен, съобщи за „Борба“ началникът на Регионалното управление на образованието инж. Розалия Личева. От полицията съобщиха, че са извършени проверки още сутринта.
„В област Велико Търново всички учебни заведения проведоха нормални занятия. По протокол след сигнал за взривни устройства директорите уведомяват полицията и се правят проверки“, сподели началникът на РУО.
Заплахата за взривни устройства в цялата страна е получена през нощта срещу 23 януари по електронна поща в центъра на тел. 112. В съобщението не е посочено кои конкретни училища са застрашени.
Михаил МИХАЛЕВ
Сн. Пиксабей