Горещи новиниСпорт

Дузпи решиха финала за Суперкупата на България, „Лудогорец“ триумфира на „Ивайло“

Историческа седма Суперкупа на България спечели „Лудогорец“. Разградчани триумфираха, след удари от бялата точка за определяне на краен победител /дузпи/, на стадион „Ивайло“, който за първи път в историята си посрещна финал за Суперкупата. През 1991 година „Митичния“ бе домакин на финала за Купата на България, а през последните години прие няколко финала за Купата на Аматьорската лига.

Спортното съоръжение посрещна „Лудогорец“ и ЦСКА 1948, както и около 2000 зрители, с прекрасен терен, условия и организация. Двубоят започна с химна на Република България, а сред официалните гости на трибуните бяха и временният президент на БФС Михаил Касабов и президентът на ПФЛ Атанас Караиванов.

Разградчани откриха резултата в 10-ата минута, когато Кайо Видал бе съборен в наказателното поле и реферът Георги Кабаков посочи бялата точка. От дузпата Вердон вкара за 1:0. ЦСКА 1948 отговори с греда и удар на Радослав Кирилов, спасен от Падт.

В началото на втората част “червените” останаха с човек по-малко. Джонатан удари с лакът Кайо Видал и получи втори жълт картон, като остави тима си в намален състав. В 62-ата минута обаче ЦСКА 1948 изравни. Ивайло Чочев подаде технично с пета към Пишчевич, който от непосредствена близост направи 1:1. В 86-ата минута Якуб Пьотровски можеше да даде нова преднина на тима си, но нацели напречната греда. 8-минутното добавено време не промени нещата и се стигна до дузпи.

„Лудогорец“ пропусна само една чрез Пьотровски, а Квадво Дуа, Тодор Неделев, Аслак Фон Витри и Вердон бяха точни. За ЦСКА 1948 вкараха Педриньо и Емил Ценов, но решаващи Карагарен и Даскалов не успяха да вкарат. Така драматичната битка бе спечелена от “орлите” с общ резултат 5:3. Трофеят бе връчен на разградчани от президента на ПФЛ Атанас Караиванов под звуците на We Are The Champions…

Снимки: Ростислав Грънчаров