Спорт

Юношите на „Етър ВТ“ загубиха от „Вихър” (Славяново) и „Черноломец“ (Попово)

Две загуби претърпяха юношески формации от школата на „Етър ВТ“ от третодивизионни отбори през уикенда. Заради контузени и болни състезатели от втория тим в двете срещи взеха участие момчета от U17 и третия отбор на клуба.

В събота етърци загубиха от “Вихър” (Славяново) с 1:4 на изкуствения терен “Трифон Иванов”. Любопитно е, че в този мач баща и син играха един срещу друг, като и двамата вкараха голове. Митко Русанов даде преднина на “Вихър”, а Светослав Кръстев я удвои. След почивката Константин Генков направи резултата класически в полза на гостите. После обаче синът му – Даниел Генков, реализира почетното попадение за “Етър ВТ”, преди Васил Тошев да фиксира окончателното 1:4.

В неделя „Черноломец“ (Попово) надигра младите футболисти от третия отбор на великотърновския клуб с 5:0. „Виолетовите“ надежди започна нахъсано и поддържаха равновесие до почивката. В 44- ата минута обаче, Тихомир Кънев откри резултата, възползвайки се от грешка на домакините. През втората част, гостите развиха успеха си, отбелязвайки още четири попадения. Точни бяха Жечко Йорданов, Диян Димитров, а Десислав Петков вкара два гола.