Спорт

Силно представяне на „Браун Тим“ на Държавното първенство по ски ориентиране

Както всяка година, така и тази, Спортен клуб „Браун тим“ взе участие в Държавното първенство по ски ориентиране, проведено в местността Куртово, в близост до язовир Белмекен. Над 400 състезатели от страната мериха сили в стартовете от шампионата в различните възрастови групи.

Традиционно отборът от В. Търново се представи силно и спечели множество отличия.

В спринтовата дистанция в елитните групи при мъжете и жените бронзови медали взеха председателят на клуба Николай Димитров и Стефания Беломъжева- Димитрова. Иван Димитров се нареди на шесто място, а Валерия Димитрова и Ива Заркова са съответно тринадесета и двадесета. При ветераните с медали се окичиха Ани Шмид – златен, при жени 55 и Димитър Димитров и Снежана Кадиева – сребро, при мъже и жени 60 години.

В дългата дистанция Николай Димитров се изкачи едно място нагоре в елита, като се класира втори след световния шампион Станимир Беломъжев. Неговата съпруга Стефания Беломъжева-Димитрова отново зае третото място след националните състезателки Антония Григорова и Андрея Дяксова, представящи страната ни в Световната купа. Иван Димитров се нареди пети, а Йордан Стоянов е дванадесети. Ива Заркова и Валерия Димитрова са осма и девета. В групата мъже 20 Димитър Димитров – младши завоюва шампионската титла. При ветераните Ани Шмид отново е шампион, Димитър Димитров също се окичи със златен медал, а Снежана Кадиева спечели бронз. Христо Тодоров е първи при мъже.

В средната дистанция в елита с бронзов медал се окичи отново Николай Димитров, Иван Димитров е шести, а Йордан Стоянов- десети. Стефания Беломъжева-Димитрова остана на 28 секунди от бронзовия медал, като се класира на четвърто място. Валерия Димитрова е десета, а Ива Заркова тринадесета. Димитър Димитров – младши се пребори за златния медал във възрастова група мъже 20, въпреки че счупи щека по средата на маршрута. Той даде равно време с Йордан Тихомиров от „Узана“ – Габрово, като и двамата стъпиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка. При ветераните Ани Шмид отново е шампион, а Снежана Кадиева спечели бронз.

В щафетното бягане мъжете на „Браун Тим“ в състав Йордан Стоянов, Иван Димитров и Николай Димитров спечелиха сребърните медали, след представителите на НСА – София и преди СК „Хемус“ – Троян, в чиито редици се състезава двукратният световен шампион Станимир Беломъжев. При дамите Валерия Димитрова, Ива Заркова и Стефания Беломъжева-Димитрова взеха бронзови медали, след отборите на „Карлък“ – Смолян и „Узана“ – Габрово. При мъже 20, щафетата в състав Диян Савов, Дарина Хараламбус и Димитър Димитров – младши завърши на четвърто място. С медали се окичиха мъже 17- Стефан Тихов, Виктор Гугучков и Денислав Кьорчев, и жени 12– Карина Тодорова, Елица Галева и Таня Галева.

Достойно се представиха и останалите участници от клуба, като по-предни класирания направиха Дарина Хараламбус в жени 17 – шеста на спринт и пета на средна дистанция, Денислав Кьорчев в мъже 17 – шести на спринт, седми на дълга дистанция, Виктор Гугучков – пети на средна дистанция в мъже 14, Цветомир Бенков – осми на спринт в мъже 14.

СК „Браун Тим“ отчита силен зимен сезон за своите състезатели и насочва подготовката им към предстоящите стартове по ориентиране от летния сезон.