Спорт

В Недан си разделиха по едно полувреме, вратар се завърна със спасена дузпа

Отборът на ФК „Недан“ спечели отложения мач от есенния полусезон с „Левски 1986“ (Стражица) с 3:0 и с актив от 16 точки вече е на пето място в Елитната областна футболна група. Селекцията на Атанас Атанасов има още една отложена среща, ще гостува на третия отбор на „Етър ВТ“ и при нов успех ще се изравни на четвъртата позиция с „Изгрев 93“ (Царевец). На хубавия терен в Недан домакините изиграха силно първо полувреме, в което можеха да отбележат и повече от три гола.

Петър Петров откри резултата в 14-ата минута, засичайки с глава центриране от фланга. В 22-рата Даниел Данов покачи на 2:0 с далечен удар, като преди да спре в мрежата топката се удари в страничния стълб. Контра на домакините в 37-ата минута доведе до третото попадение, след като Петър Петров пробяга близо 50 метра преди да стреля по тревата.

След почивката треньорът на стражичани Николай Николаев смени схемата и гостите станаха доста по-агресивни, овладявайки инициативата. Тогава обаче дойдоха минутите на вратаря на неданци Владимир Владимиров, който през зимата се завърна в отбора след престоя в третодивизионния ФК „Севлиево“. Стражът показа класата си, като спаси и дузпа, отсъдена за нарушение срещу Борислав Иванов и изпълнена от Атанас Евтимов. Попадение на Евтимов пък не бе зачетено заради своевременно маркирана засада.