Горещи новиниОбщество

Започна строителството на нова детска градина за 120 деца на стойност 6 млн. във В. Търново

НОВА ОБЩИНСКА ДЕТСКА ГРАДИНА ЗАПОЧНА ДА СЕ СТРОИ ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО.

Забавачката е с капацитет 120 деца, разделени в 5 групи от по 24. Инвестицията е за малко над 6 млн. лв., а изпълнител на първата фаза е строителната компания „Планекс“. Новата забавачка, която трябва да приеме питомците си догодина, се намира в западната част на главната ул. „Стоян Михайловски“ в кв. „Картала“.

Първата част от средствата за изграждането й бяха осигурени още през 2020 година с решение на Министерски съвет при правителството на Бойко Борисов. Новата забавачка е разположена на част от общинска земя, на която на по-късен етап ще бъде направен и парк, общински паркинг, а в момента се проучва и възможността за ново училище, информираха от кметството.

Разположението й именно на това място е съвсем нарочно, тъй като кварталът е един от най-динамично развиващите се, с голямо присъствие на млади хора. Същевременно капацитетът на близките детски градини е изчерпан. Преди да се стигне до същинското строителство, от местната администрация на няколко пъти опитваха да намерят изпълнител, но така и не успяваха. За да бъде пусната в експлоатация градината, ще трябва да се намерят и пари за обзавеждане и оборудване.

С. НАЙДЕНОВ

One thought on “Започна строителството на нова детска градина за 120 деца на стойност 6 млн. във В. Търново

  • щом ще я строят от планекс значи още много пари ще трябват.

    Отговор

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *