СвищовСпорт

Дузпи решиха зоналния финал за Купата на АФЛ, „Академик“ е в Топ 4

„Академик“ (Свищов) се наложи над едноименния тим от Дреновец със 7:6, след изпълнения на удари за определяне на краен победител /дузпи/, на финала на Зона „В. Търново“ в турнира за купата на Аматьорската футболна лига. На стадион „Раковски“ в Севлиево 90-те минути завършиха наравно- 2:2. „Студентите“ бяха по-дейни, повече атакуваха, но съперникът им отговаряше с опасни контраатаки. Андрей Цой откри за свищовския тим, след час игра. Димитър Николов чувствително наклони везните в полза на „Академик“ с гол в 81-ата минута. Само за 120 секунди обаче, футболистите на ФК „Дреновец“ заличиха пасива с попадения на братята Радослав и Деян Захариеви в 83-ата и 85-ата минути. При дузпите, изпълнителите на „Академик“ бяха безгрешни, а Филип Георгиев не успя да вкара за отбора от монтанското село. Така „Академик“ (Свищов) ще представлява Северозападна България във финалния етап на турнира, в който „Фратрия“ (Варна), водена от Емануил Луканов, е отборът на Североизтока. Тепърва ще бъдат излъчени най-добрите от Югозападна и Югоизточна България.