Спорт

Женският тим на „Етър ВТ“ загуби с 3:0 от „Пълдин“

Женският тим на „Етър ВТ“ загуби с 3:0 гостуването на „Пълдин“ (Пловдив) в поредния кръг на „А“ футболна група

Мачът се игра на терена в село Труд, а „болярките“ бяха отново със силно подмладен състав и без резерви.

Освен контузените Анастасия Трифонова и Михаела Михайлова, този път липсваше и голмайсторката Мирела Моева.

В средата на първото полувреме Мариела Петрова успя да реализира с глава за 1:0 за домакините след изпълнение на корнер. Още в началото на втората част Теодора Митова прати топката неспасяемо във вратата на великотърновки за 2:0. Третият гол бе дело на Теодора Параскевова, която вкара директно от пряк свободен удар.

Предстои пауза за националните отбори, а етърки, които са девети в класирането, в следващия кръг на 13 април приемат „Спортика“ (Благоевград).

„Етър ВТ“: Цвета Енчева, Румяна Новакова, Павлина Николова, Теодора Димитрова, Лора Василева, Зорница Коева, Недред Заструг, Василена Василева, Анджелина Динева, Тереза Попова, Михаела Катрафилова.