Спорт

В Кесарево домакините не се предадоха до края на мача

„Победа“ (Кесарево) – „Владислав“ (Джулюница) 2:3

Динамичен мач, в който и двата отбора търсеха победата, видя публиката, изгледала срещата в Кесарево от 12-ия кръг в първенството на Областна футболна група „Юг”. Гостите от Джулюница не можаха да съберат 11 състезатели и изиграха първото полувреме с 10 души на терена. Още от първата минута двата отбора атакуваха и се опитваха да създават положения. В 17-ата ветеранът Енвер Силистралиев откри резултата с удар от въздуха след центриране отдясно. В 32-рата Дженит Мистафов бе изведен сам срещу вратаря на домакините при изпълнение на пряк свободен удар и изравни на 1:1. Малко преди почивката, макар и с човек по-малко, гостите направиха пълен обрат, като точен бе Иван Гинов. В началото на второто полувреме в срещата се включи и 11-и футболист на „Владислав“, но въпреки това домакините от „Победа“ бяха по-активни и търсеха изравняване. След час игра обаче самостоятелен пробив на Димитър Попов завърши с негово попадение за 1:3. В 67-ата минута Станислав Алдинов намали на 2:3, завършвайки пробив отдясно. До края на срещата домакините продължаваха да атакуват, но не можаха да вкарат трети гол.

В друга среща от кръга „Ботев (Горско Ново село) спечели с 0:2 гостуването на „Ботев Златарица 1921“. Играещият президент на гостите Иван Илиев откри резултата в 32-рата минута, като на задна греда засече центриране от корнер. В края на първата част Никола Даскалов покачи на 0:2 от наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Веселин Тисовски.