Спорт

Великотърновските хандбалистки ще играят Суперфинал за титлата

Хандбалистките на “Етър-64” спечелиха гостуването на ХК “Свиленград” с 33:25 (15:11) в предпоследния кръг от втората фаза на първенството и по този начин се класира за Суперфинала за титлата срещу ХК “Бяла”. Преди срещата великотърновки и свиленградчанки деляха второто място с по 5 т.

“Виолетовите” направиха страхотен обрат, след като в началото не започнаха добре и губеха с 4:1 и 7:3. В средата на полувремето те изравниха до 10:10 и за първи път поведоха с 10:11, като започнаха да увеличават преднината си. Полувремето завърши при 15:11 за “болярките”. През втората част гостенките продължиха да доминират и в 49-ата минута вече водеха с 27:19, с което предрешиха крайния  победител и затвориха мача при 33:25.

Най-резултатна с 12 гола бе Стефани Петрова, а по 5 вкараха Мартина Тодорова, Миглена Христова и Мария Спирдонова. В другата среща от кръга тимът на Бяла спечели гостуването си на ХК „Сливница“ с 33:30 (19:16) и с 13 точки е недостижим на  върха.

Във финалната битка за титлата ХК “Бяла” е домакин в първия мач, етърки – във втория, а ако се стигне до трети – той ще е отново в Бяла.