Спорт

Късни попадения донесоха трите точки на младите етърци в Царева ливада

Победа с 0:3 спечели дублиращият отбор на „Етър ВТ“ като гост на „Боруна“ (Царева ливада) в  среща от 24- я кръг в първенството на Северозападната Трета лига. И трите попадения за „виолетовите“ паднаха в последните 20 минута на двубоя.

Етърци бяха с къса резервна скамейка – само 4 полеви играчи и вратар, поради кадрови проблеми. За домакините пък бе наказан опитният им голмайстор Васил Андреев, а “Боруна” бе и без старши треньора си Христо Кирилов на резервната скамейка поради наказание.

Мачът бе много оспорван, с твърди влизания, довели до десетина жълти и един червен картон. Голове обаче не паднаха чак до 70-ата минута, когато капитанът на „виолетовите“ Георги Иванов вкара за 0:1.

Пет минути преди края последва дузпа за „Етър ВТ2“ за игра с ръка в наказателното поле, а домакините останаха и с десет души. От бялата точка Светломир Събев бе точен за 0:2. В последните секунди на срещата Калоян Ненчев асистира на Александър Иванов, който направи победата класическа-0:3. В подреждането „виолетовите“ са шести с 38 точки, на две след петото място.

„Етър ВТ2“: Димитър Пантев, Росен Върбишки, Александър Краев, Благовест Ангелов, Георги Иванов, Денис Мартинов, Светломир Събев, Димитър Колев, Костадин Белалиев, Калоян Ненчев, Йоан Маринов.