Спорт

Детският отбор на „Лудогорец“ спечели Купа БФС на “Ивайло”

Децата на „Лудогорец“ U14 спечелиха турнира за Купата на Българския футболен съюз. “Орлетата” надделяха над „Славия“ (София) с 1:0. Финалният мач се изигра на стадион “Ивайло” във Велико Търново.
Победният гол за “зелените” реализира Ахмед Якуб още в 12-тата минута на срещата.
В началните минути на решаващия сблъсък столичани създадоха опасни ситуации след статични положения. През цялото време мачът се задържа двуостър, като не липсваха атаки и към двете врати. Момчетата на Емилиян Петров и Димчо Ненов обаче опазиха мрежата си суха и с това си осигуриха победата в мача, както и трофеят.
Любопитно е, че преди година двата клуба отново имаха финалисти в турнира и отново играха на „Ивайло“, но тогава „белите“ спечелиха с дузпи.

Купата и медалите бяха връчени от Кирил Котев, Лъчезар Димов и Бончо Генчев.