ЛясковецСвищовСпорт

„Изгрев 93“ /Царевец/ взе точка в Лясковец и си осигури третото място в класирането

Без победител завърши срещата между „Левски“ /Лясковец/ и „Изгрев 93“ /Царевец/ от последния кръг на Елитната областна група. Двубоят завърши 1:1, а точката осигури на гостите третото място в класирането след загубата на „Етър ВТ3“ от ФК „Недан“ с 2:0. При равен брой точки трети ставаха „виолетовите“, заради резултатите от преките двубой.

Преди мача домакините от „Левски“, които бяха осигурили радиоуредба на стадиона, поздравиха асистент- съдията Недялко Матанов, който сложи край на кариерата си и бе награден от председателя на Управителния съвет на лясковския клуб- Веселин Боев. Боев води и тима от треньорската скамейка, заради отсъствието на старшията Стелиян Станчев. Двата отбора играха открито, като имаха шансове да отбележат повече голове.

Калоян Димитров откри за „Изгрев 93“ в 54-ата минута, след като вратарят на лясковчани не успя да задържи изстреляната силно топка. Осем минути по- късно Бисер Алексиев изравни за 1:1 след хубав извеждащ пас на Мирослав Гавазов. За „Левски“ два бързи пробива на Борислав Бъчваров завършиха с удари, спасени от вратаря на тима от Царевец, извадил и шут на Алексиев.