Спорт

С късен гол на Лора Василева етърки пречупиха „Пирин“ (Благоевград)

Победа с 1:0 записа женският отбор на “Етър ВТ” в последната среща за първенството на “А” група

Великотърновки се наложиха с над 1:0 “Пирин” (Благоевград) в мач, игран на изкуствения терен “Трифон Иванов”.

Първото полувреме бе по-добро за „виолетовите“, въпреки че положенията не бяха много. В 25-ата минута Мирела Моева направи типичния си пробив, но ударът й мина до десния стълб. Хубав рейд предприе и Теодора Димитрова в 36-ата минута, спрян с нарушение и жълт картон, а от прекия свободен удар Тереза Попова стреля край вратата. Минута преди почивката пък капитанът Зорница Коева от фал прати топката над напречната греда.

Първият точен удар дойде в 52-рата минута, когато Анджелина Динева насочи топката, но защитничка изби пред голлинията. После „Пирин“ пренесе играта напред и имаше две ситуации, спасени от Цвета Енчева. Първо в 62-рата минута тя блокира с крак удар на излязлата сама срещу нея Деница Семкова, а малко след това улови и изстрел на Изабел Баракова.

Единственото попадение падна в 81-вата минута.

Лора Василева напредна на скорост отдясно, смени посоката и с удар под напречната греда донесе победата с 1:0. В самия край отново Зорница Коева от фал прати топката над гредата на гостите.

Етърки завършват първенството на деветото място с актив от 19 точки, дошъл от 5 победи, 4 равенства и 13 загуби, с голова разлика 24:53.

„Етър ВТ“: Цвета Енчева, Василена Василева, Румяна Новакова, Михаела Катрафилова, Спасимира Евстатиева, Анджелина Динева, Теодора Сомова (46 Лора Василева, 90 Магдалена Димова), Зорница Коева, Теодора Димитрова, Тереза Попова, Мирела Моева.