Спорт

„Виолетовите“ почнаха контролите с равенство с „Янтра 2019“

„Етър ВТ“ и „Янтра 2019“ /Габрово/ не се победиха в първата контролна среща и за двата отбора от лятната подготовка. На стадион „Ивайло“ съперниците си размениха по едно попадение в последната четвърт на мача. Божидар Томовски откри резултата в полза на гостите. Малко по- късно Радослав Найденов проби и намери Айкут Рамадан, който вкара за 1:1. Въпреки че мачът се игра преди обед, жегата беше убийствена, а главният съдия Михаел Павлов четири пъти спира играта за освежаване на играчите.

Като цяло двата отбора направиха открит и двуостър мач, като преди почивката „виолетовите“ атакуваха по-често, докато габровци залагаха на контри. Домакините имаха възможност да поведат в 4-ата минута при контраатака на Кольо Станев, но Лъчезар Йорданов и Християн Василев съумяха да неутрализират опасността. В 40-ата минута Кольо Станев бе изведен и стреля технично, но топката мина до десния стълб. Две минути по-късно след центриране от корнер отново Станев шутира, но ударът му бе избит от защитник. През втората част Светослав Петров пусна в игра почти изцяло нов състав. В 51-ата минута възможност за гол имаше и „Янтра“, но вратарят Станислав Нисторов спаси с крак изстрела на останалия сам Тони Иванов, а последвалият нов удар на Ивайло Енчев бе избит от Петър Иванов пред голлинията. Нова добра възможност за гол за гостите дойде в 58-ата минута. Колев проби отдясно и пусна пас успоредно на голлинията към Мартин Ганчев, но ударът му в последния момент беше блокиран от Георги Иванов. В 76-ата минута капитанът на гостите Петър Казаков бе изведен отдясно от дълбочина, напредна и пусна топката на Божидар Томовски, който я изпрати в левия ъгъл на младия вратар Вилислав Михайлов за 0:1. Само след шест минути етърци възстановиха равенството. Принс се пребори за топката в центъра, последва атака, при която реферът Михаел Павлов пусна авантаж и топката стигна отдясно до Радослав Найденов. Халфът финтира защитник, напредна и стреля, а отблизо Айкут Рамадан засече топката за крайното 1:1.

„Етър ВТ“ започна в състав: Станислав Нисторов, Петър Зографов, Асен Георгиев, Георги Александров, Мартин Николов, Филип Ангелов, Николай Янков, Атанас Атанасов, Кольо Станев, Костадин Белалиев и Преслав Йорданов. По- късно в игра се появиха Вилислав Михайлов, Радослав Найденов, Любомир Лазаров, Айкут Рамадан, Петър Иванов, Йоан Маринов, Георги Иванов, Осман Шериф и Принс.