Детският отбор на „Академик“ спечели турнир в Русе, Теодор Любомиров и Емил Димитров с индивидуални призове
Родените през 2014 и 2015 година момчета на „Академик“ /Свищов/ спечелиха турнир в Русе, организиран от местния „Левски 2000“.
В първия мач, отборът воден от Виктор Владимиров и легендата на клуба Тодор Борисов, поведе с 5:1 срещу „Черноломец“ /Попово/, но след отпускане, допусна изравняване и последния съдийски сигнал дойде при 5:5.
Подобен сценарий се разигра и във втората среща, в която след 4:1 срещу домакините от „Левски 2000“ се стигна до пълен обрат- 4:5, но в крайна сметка изравнително попадение доведе до крайното 5:5.
В третия двубой свищовлии победиха втория отбор на „Левски 2000“ с 6:2., а в четвъртия отнесоха „Златен лъч“ с 8:1.
На финала „Академик“ надигра „Ботев 2021“ /Русе/ с 6:2 с голове на Теодор Любомиров, Даниел Николов, Калоян Петков и Борис Великов.
Голмайстор на турнира стана Теодор Любомиров с 18 попадения, най- добър защитник е съотборникът му Емил Димитров.
В Русе набор 2016/17 г. на свищовския клуб изигра първия си турнир и се класира трети, като записа 2 победи и 2 загуби.
Алекс Костов се отличи, като въпреки, че беше с 1 година по- малък от всички на турнира, успя да реализира цели 9 гола.
„Искам да благодаря на всички дечица, треньори и родители, които направиха така, всичко това да е възможно. Сега следват две седмици почивка и август продължаваме с пълна сила“, коментира Виктор Владимиров- треньор на отборите.