Природата превзе бъдещия градски център на В. Търново
От 2011 г. бъдещият градски център на В. Търново, плануван на мястото на Старото военно училище, стои на изкопи, останали от т.нар. „воден цикъл“
Теренът буквално е превзет от природата с близо 13-годишни паразитни айланти и храсти, а ограничителната оранжева лента, която служи за предпазване от инциденти, е единствената преграда на дълбоките ровове.
Освен всичко друго сградите на някогашния 18-и пехотен Етърски полк стават все по-опасни. Там преди повече от десетилетие се помещаваха много институции, сред които звеното „Местни данъци и такси“, партийни централи, „Детска педагогическа стая“, Военно окръжие и други. Днес те се рушат, но достъпът до тях с частично ограничен. След множество публикации в медиите беше затворен един от входовете, но прозорците от първите етажи на обекта са изпочупени. Освен това някой предвидливо е поставил стари мебели, които служат за импровизирано стълбище.
От години зданията се ползват от клошари, наркозависими и бездомни. В помещенията са разпилени купчини с дрехи, отпадъци и дюшеци. Това предизвика и пожар в една от сградите на 25 юни тази година.
Опасна е и фасадата на някогашната казарма. Части от мазилката падат, а старите улуци вече са се надвесили и е въпрос на време да се сгромолясат. Това се е случило и със стар бор, който е паднал в близост до изкопания ров.
СЪДБАТА НА ТЕРЕНИТЕ ОТ СТАРОТО ВОЕННО УЧИЛИЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ДА Е НЕЯСНА.
Причината е, че няма осигурено финансиране за започване на каквото и да било. В бюджета на Общината беше утвърден разход единствено за временен паркинг на мястото на изкопания ров на някогашния стадион.
Не се реализира и изграждането на конгресния център по проекта на архитект Клаудио Нарди, който спечели конкурса на Община Велико Търново.
Оказа се, че сградата ще струва 25 млн. лв., а за изграждането трябваше да бъдат изтеглени внушителни кредити.
Затова казусът не среща и подкрепа в Общинския съвет на болярския град заради прескъпата сграда, която в местния фолклор получи прозвището „Ноев ковчег“, независимо че е дело на именития архитект Клаудио Нарди, който спечели международния конкурс на Общината и отделно получи близо 600 хил. хонорар за изготвяне на набора проекти.
Екип „Борба“
Трагедия!
Ако се беше правило на парче до сега щеше да е направено. На Вълка се намериха милиони да му се дадат за фалшивата концесия на летището, но за гражданите и за града няма. Ето това са същите политици и кметове, които нагло продължават да обещават .
докато е този доказано с….н кмет нищо няма да се подобри.
Ами питайте Паяка Панов по този въпрос – в България подобни безобразия винаги остават без автор, а тука нещата са очевидни …
Това е Търново.
Оня град в който “мозък” не съществува!!!
Само далавера и келепири!
Завършени идиоти!
Нищо невероятно. Кервана си върви,кучетата лаят.