Отборите на „Етър ВТ“ с победа и равенство срещу „Славия“ в София
Успешни бяха двете важни гостувания в София срещу „Славия“ на 15 и 16-годишните юноши на „Етър ВТ“. В битка за влизане в челната осмица, която дава право на борба за титлата, младите „боляри“ извоюваха победа и реми.
Етърци U15 се наложиха с 2:1, като държаха мача в свои ръце. Още в 1-ата минута Михаил Карашлийски завърши „виолетовата“ атака с гол за 0:1. В 25-ата минута Петър Петров с чудесен удар от воле удвои резултата. „Етър ВТ“ изпусна още 3-4 чисти положения, а 20 минути преди края „Славия“ успя да върне един гол. Победата прати великотърновци на осмото място, а до края има още 4 мача.
„Етър ВТ“ U16 също направи здрав мач при гостуването на „Славия“. След оспорвана битка двата тима завършиха без голове – 0:0.
„Заслужена точка за момчетата. Заслужена победа пък за U15“, коментира директорът на школата Стефан Ангелов. Етърци U16 са 2 точки от осмото място.
До края и на двата ни тима предстоят домакинства срещу „Дунав“ и „Национал“ и гостувания на „Локомотив“ (Пловдив) и ЦСКА, в които ще гонят максимално добри резултати.
