Александра Замишляк най- резултатна за очаквана победа на етърки в Нови Пазар
Хандбалистките на „Етър-64“ спечелиха последния си официален мач за годината и ще зимуват на върха в класирането на Северната „А“ група, с равен брой точки със съперничките си от ХК „Бяла“. Двата отбора завършиха първата фаза от първенството с по 14 точки, от по 7 победи и по 1 загуба, но носителките на купата са с по-лоша голова разлика и са втори.
При гостуването на ХК „Васил Левски“ в зала „Боян Боянов“ в Нови Пазар великотърновки се наложиха с 37:28 (16:12).
Началото на мача бе равностойно, като след 2:2 и 3:3 домакините взеха аванс от два гола, но с пет поредни попадения етърки обърнаха нещата до 8:5. „Виолетовите“ поддържаха преднина от 3-4 гола до почивката, която дойде при 16:12. В средата на второто полувреме гостенките дръпнаха с цели десет гола (28:18) и изходът от мача бе ясен, а финалната сирена прозвуча при 37:28.
Вторият дял ще започна през януари. Там заелите местата от първо до четвърто в двете групи ще играят плейофни срещи за класиране във втория етап на шампионата. Първенците от всяка група срещат четвъртите в класирането, а заелите второ място срещат третите (1А – 4В, 2А – 3В, 3А – 2В, 4А – 1В). Мачовете се провеждат на разменено гостуване, като домакин на първата среща е отборът с по-задно класиране в груповата фаза.
Така „Етър-64“ в плейофите ще срещне най-вероятно „Академик ПУ“ (в който играят няколко бивши „болярки“ – Гери Александрова, Зорница Стефанова, Ангелина Симеонова, Петя Кръстева и Веселина Иванова), или ХК „Сливница“ (ако в последния кръг не успее да бие „Спортист“ Кремиковци).
В Нови пазар за етърки най-резултатна бе Александра Замишляк с 9 гола, следвана от Миглена Христова и Мария Спирдонова с по 7.
“Етър- 64”: Десислава Николова, Мария Спирдонова 7, Александра Замишляк 9, Елица Халачева 4, Миглена Христова 7, Мартина Тодорова 3, Мария Цветкова 1, Траяна Стоянова, Карина Христова 4, Емили Андреева, Полина Стоянова 2, Емилия Захариева.
