Спорт

Петко Петков и Алдин Алдинов с вицешампионски титли от шампионата по борба за момчета в Сливен

Два сребърни медала спечели великотърновският клуб „Илия Павлов“ от Държавното първенство по борба свободен стил за момчета. Шампионатът на страната се проведе в Сливен. В надпреварата в зала „Васил Левски“ се включиха 56 клуба и над 215 състезатели от цялата страна. На второ място в категориите си се класираха Петко Петков и Алдин Алдинов. Петко взе среброто до 35, а Алдин до 38 килограма.

„Миналата година нямахме медал в тази възраст, така че сега представянето ни е по- добро. Петко Петков тренира от една година и безспорно среброто за него е успех. Алдин не си повярва достатъчно на финала, два пъти е ставал трети до момента на държавни първенства. Сега направи много хубави срещи, записа победи“, коментира треньорът на младите борци Мирослав Колев.

Шампионска титла за столичния „Левски“ спечели Радослав Великов- младши. Синът на бронзовия олимийски медалист Радослав Великов, чията кориера тръгна от В. Търново, стъпи на върха на почетната стълбичка до 41 кг.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *