Под дъжд от листи с контролни и балони изпратиха абитуриентите в Езикова гимназия
Нестандартно изпращане бяха подготвили във великотърновската Езикова гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ на своите абитуриенти. Освен по червен килим, зрелостниците преминаха под дъжд от хвърлени листи с контролни и балони. Това сториха по-малките ученици, които буквално ги изсипваха над тях от по-високите етажи на училището.
По традиция изпращането премина емоционално, а момичетата и момчетата от петте класа, които завършват, се бяха постарали да преминат ефектно през двора, за да бъдат запомнени като енергични и свободолюбиви. В тази връзка някои от тях запалиха димки в различни цветове, за които грижливо бяха подготвени кофи с вода като превантивна мярка. Всеки от класовете се беше снабдил и с шампанско, което беше силно разклатено и обилно разпръснато по всички в радиус от 10 метра. Разпилени бяха и фалшиви банкноти от 1 долар с лика на учителката на един от завършващите класове.
А момичетата и момчетата определено се бяха издокарали с красиви рокли и костюми, демонстрираха задружност и непринуденост, заради което всички изпращачи ги аплодираха бурно.
Гост на церемонията беше председателят на Великотърновския общински съвет Венцислав Спирдонов. А директорът на училището Смилена Тодорова връчи тазгодишните награди на гимназията „Аура“ за пълно отличие. Техни носители от Випуск 2025 станаха Елена Иванова и Йоана Дряновска. Почетни грамоти за заслуги към училището получиха и изявени ученици от всички завършващи класове.
„В дни като днешния думите не стигат, емоциите завладяват всички нас, които присъстваме на този прекрасен празник на зрелостта, успехите и надеждите. Усмивките се преливат в сълзи, невидимата нишка на тъгата по отминалите дни завладява чувството на радост от постигнатото през годините. Затова в днешния ден просто искам да ви благодаря. Благодаря за това, че споделихте пет прекрасни години с нас- вашите учители. Бяхте наши съмишленици и ни дадохте многобройни поводи за радост и гордост. В този ден вие прекрачвате прага на новия живот, бъдете смели, дерзайте, мечтайте и успявайте, на добър час“, каза в приветственото си слово директорът Смилена Тодорова.
Тържеството продължи с поздрави, съкровени признания между учители и ученици, връчване на забавни грамоти и много усмивки.
Михаил МИХАЛЕВ
Снимки: авторът