Горна ОряховицаСпорт

Хандбалният “Локомотив” отново е шампион на България при мъжете

За втора поредна година мъжкият отбор на Хандбален клуб “Локомотив” стана шампион на България. В решаващия трети мач, игран в ДКС “Васил Левски” във В. Търново, “железничарите” се наложиха над ХК “Шумен-61” с 25:22 (11:9) и грабнаха златните отличия. До третата среща двата отбора си бяха разменили по една победа.

Двубоят в старата сторица също бе оспорван, като разликата между съперниците нито за момент не бе непреодолима. Локомотиввци обаче показаха повече постоянство в завършващата фаза на атаките и бяха по- стабилни в отбрана. В края на първата част шуменци успяха да намалят преднината на горнооряховчани до два гола, а през втората поддържаха интригата жива, но в крайна сметка шампионската купа бе за “железничарите”. В началото на втората част гостите дори обърнаха резултата до 11:13, но горнооряховският тим реагира и натисна. Ключовият момент на срещата дойде в 40-ата минута, когато при 15:14 за шуменци Теодор Добрев извърши умишлено нарушение при контраатака и получи директен червен картон, а в следващите почти 12 минути възпитаниците на Йордан Димитров се възползваха от разстроената игра на съперника и реализираха шест безответни гола, за да дръпнат с 20:15,  като до края удържаха предимството си в резултата и се окичиха със златните медали. Владислав Йоргов се отличи с 10 гола за победителите, пет отбеляза Николай Нейчев, а за шуменци също 10 пъти се разписа Джошкун Якубов.

ХК „Локомотив“: Георги Маринов, Станислав Добрев /1/, Тодор Калчев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов /10/, Николай Генов /2/, Божидар Симеонов /3/, Петър Николов /3/, Златомир Колев, Йордан Попов /1/, Николай Нейчев /5/, Кристиян Йорданов, Велизар Драганчев, Иво Иванов, Любен Иванов, Пламен Катрев.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *