Половин век навърши Клубът на пенсионера и инвалида „Втора младост“
50-ГОДИШЕН ЮБИЛЕЙ ОТПРАЗНУВА КЛУБЪТ НА ПЕНСИОНЕРА И ИНВАЛИДА „ВТОРА МЛАДОСТ“ ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО.
Честването се проведе на 21 ноември – Деня на християнското семейство. Събитието беше отбелязано в голямата зала на Общината и премина с богата музикална програма. Гости на празника бяха зам.-кметът проф. Георги Камарашев и началникът на отдел „Социални дейности, здравеопазване, транспорт“ Росица Димитрова.
„Днес клубът е нашият втори дом, който съдейства за поддържането на социални контакти и активно дълголетие на пенсионерите. През всички тези години сме обединени от желанието да съхраним младостта на духа си, да вървим напред срещу времето, за да дадем още нещо от душата си и от натрупаната през годините мъдрост на бъдещите поколения. Нека в празник и делник бъдем заедно, да отстояваме и пазим нашия национален идеал. Да предадем историческата памет, свързана с всеотдайното развитие и възхода на нашата родина и на тези, които идват след нас“, заяви на сцената Стефка Никова, председател на клуба.
Зам.-градоначалникът проф. Георги Камарашев поднесе подаръци от името на Общината – кошница с цветя и нова аудиосистема.
В празничната програма с музикален поздрав се включиха певчески състави от клубовете в селата Арбанаси и Леденик, както и вокална група за стари градски песни и шлагери „Наслада“ с художествен ръководител доц. Марияна Дамянова.
Празничния ден уважиха и членове от клубовете на пенсионера и инвалида от общината, представители на Териториална организация – Велико Търново към Съюза на инвалидите в България, както и участници в Клуба на пенсионера в Ахелой, които споделиха емоцията и преживяването да бъдат част от програмата за отбелязване на юбилея.
Честването завърши с празнична торта.
Галина ГЕОРГИЕВА
