Новини

Предимно облачно с умерен вятър от юг

В сряда ще преобладава облачно време с временно намаление на облачността. Сутринта в равнинната част от региона и около водните басейни ще има мъгла.

С напредването на деня видимостта постепенно ще се подобри, но ще остане облачно. Преди обед ще бъде почти тихо, а след обед ще духа умерен вятър от юг. В северната част от областта ще остане почти тихо. Минималните температури ще бъдат между 1 и 3 гр.

За В. Търново минималната температура ще бъде около 2 гр.

Максималните температури ще бъдат между 8 и 10 гр., в северните части от областта с няколко градуса по-ниски.

За В. Търново максималната температура ще бъде около 10 гр.

Атмосферното налягане следобед ще се понижи.

Над западните и централни части на Стара планина времето ще бъде предимно облачно, следобед с валежи от дъжд, над 1600 м от сняг. Ще духа умерен южен вятър. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 5 гр., а на 2000 м ще е около -1 гр.

На тази дата най-високата измерена максимална температура във Велико Търново е 22.0 гр. през 2004 г., най-ниската измерена минимална температура е -10.0 гр. през 1957 г.

Слънцето ще изгрее в 7 часа и 31 минути и ще залезе в 16 часа и 43 минути.

Фаза на Луната: два дни преди пълнолуние.

Дежурен синоптик: Валентина Радойска

НИМХ Плевен

ХМО В. Търново

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *