Култура

Кардиолог дари картини на музея в Павликени

Д-Р КОЛЮ БЯНОВ ПОДНЕСЕ ПЪРВОТО ЗА 2026 Г. ДАРЕНИЕ НА ИСТОРИЧЕСКИЯ МУЗЕЙ В ПАВЛИКЕНИ.

Уважаваният кардиолог и почетен гражданин на Общината дари три картини от частната си колекция на културното ведомство. Творбите бяха връчени на директора на музея Елена Христова-Чанакчиварова от кмета инж. Емануил Манолов от името на медика.

Дарените от д-р Бянов творби са на художника Гаро Мурадян – „Настроения“, „Абстракция“ и „Емоция в ателието“.

Това е поредният такъв жест, който д-р Бянов прави за музея. Новите придобивки са първите творби на Гаро Мурадян, които постъпват във фондове на звеното.

Авторът работи в областта на живописта, театралната сценография, а преди години – монументален текстил. Има над 50 участия в самостоятелни и общи художествени изложби в България и чужбина. Негови картини се намират в частни колекции в България, Германия, Белгия, Франция, Италия и САЩ.

Галина ГЕОРГИЕВА

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *