Здраве

Удостоиха Спешно отделение на МОБАЛ с национален приз

ЕКИПЪТ НА СПЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ В МОБАЛ „Д-Р СТЕФАН ЧЕРКЕЗОВ“ БЕШЕ УДОСТОЕН с национална награда.

Отличието беше връчено в Деня на спешната медицина – 27 май, по време на церемония в София, организирана от Националния център за обучение и квалификация в системата на спешната медицина.

Призът е в категория „Спешен екип, проявил изключителна всеотдайност при спасяване на пациент в животозастрашаващо състояние“.

Признанието е заслуга на целия екип на Спешно отделение за огромните усилия, денонощна работа, грижа към пациентите, отдаденост, които често костват и лична саможертва на всеки един от колектива.

Отличието е за началника на най-натовареното медицинско звено д-р Пенка Луканчевска, старша медицинска сестра Елена Пръвчева, медицинска сестра Снежана Пенчева, медицински фелдшер Весела Трифонова, медицинска сестра Диана Маринова, координатор Снежана Балева и санитарите Юлия Вълкова и Магдалена Боярова.

Спешното отделение на МОБАЛ “Д-р Стефан Черкезов” поема огромна част от спешните пациенти от цялата област  и дори съседни региони. Специалистите почти ежедневно се сблъскват с тежък травматизъм, кризисни ситуации и устояват на огромното натоварване със своя висок професионализъм. Годишно обслужват около 25 000 – 30 000 пациенти и благодарение на неуморния труд на екипа, връщат от смъртта дори хора в състояния, несъвместими с живота.

Галина ГЕОРГИЕВА

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *